26.04.2011 19:20

Dvořák sestřelil Bečváry

SK Nebovidy - SK Bečváry 2:1 (2:0)

BečváryPo nečekaném vítězství v minulém kole si domácí celek vyšlápl na dalšího soupeře a opět se postaral o prvotřídní překvapení na úkor našeho soupeře. Tentokrát si naši fotbalisté připsali do své sbírky skalp celku pohybujícího se kolem středu tabulky, který si však touto porážkou mírně zkomplikoval pohodlný zbytek sezóny a desátá příčka okresní tabulky jistě nebude cílem loni šestých Bečvár. Jestliže vítězství v minulém kole bylo překvapivé, potom tuto výhru nelze označit jinak než slovem senzace. Pokud bychom totiž na sestavu našeho áčka a naší rezervy aplikovali známou dětskou hru o nalezení pěti rozdílů, měl by s jejím řešením problém i skalní fanoušek našeho celku. Taková je ovšem realita posledních dní a klobouk dolů před hráči, kteří musí každý víkend absolvovat hned dvě mistrovská utkání, aby bylo všem fotbalovým regulím učiněno zadost. Bečváry dokonale zaspaly úvod utkání a zřejmě pod dojmem snadného utkání rychle inkasovaly. Již ve 4 minutě využil zaváhání hostujícího obránce domácí Dvořák a střelou podél vybíhajícího brankáře poslal náš celek do vedení. Ve 12 minutě předvedl poprvé obraně Bečvár svoje zrychlení J. Pluhař, ale ve slibné šanci volil místo zakončení kličku do středu hřiště a ze slibné šance nakonec nebylo nic. V 16 minutě dal o sobě poprvé vědět i náš soupeř. Na přetažený centr si naběhl hostující útočník, ale s jeho ránou z voleje neměl zasahující Gráf příliš starostí. Nová postava mezi třemi tyčemi naší svatyně dostala po bezchybném výkonu v posledním utkání znovu příležitost a nejeden fanoušek byl jistě zvědavý jestli dokáže svůj výkon potvrdit i v tomto utkání. Další příležitost k tomu měl o tři minuty později, kdy musel likvidovat hlavičku zakončujícího hráče po rohovém kopu našeho soupeře. Bečváry postupně přebraly iniciativu a zejména ve středu hřiště jasně naše mužstvo přehrávaly. Ve 26 minutě skončila další tvrdá střela našeho soupeře jen těsně vedle naší branky. O minutu později přišel rychlý brejk Bečvár, ale zakončující hráč opět nemířil přesně. Ve 28 minutě si po volném přímém kopu Ročka zaběhl za hostující obranu J. Pluhař, ale jeho hlavičkový pokus mířil pouze do náručí zasahujícího brankáře. Stejný hráč se do zakončení dostal i o chvíli později, ale jeho střela z otočky mířila hodně vysoko nad branku Bečvár. Ve 30 minutě zahrávali hostující hráči další ze série rohových kopů a po obrovském závaru v našem pokutovém území při nás stálo štěstí a sražená střela skončila jen těsně vedle naší branky. O minutu později dokonale propadla naše obranná čtveřice, která umožnila zakončení jedinému hráči soupeře, který ovšem mířil opět pouze mimo tři tyče naší branky. Ve 32 minutě opět pláchl hostující obraně J. Pluhař, ale v jeho ofenzivní snaze ho nikdo nedokázal doplnit a jeho zakončení z rohu hřiště nemohlo mít žádnou šanci na úspěch. Ve 34 minutě však přišla další lekce z produktivity na úkor našeho soupeře. M. Pluhař poslal centr před branku soupeře, J. Pluhař nedopřál hostujícímu brankáři příliš klidu při jeho zákroku a odražený míč poslal do prázdné branky zakončující Dvořák. Dvoubrankový náskok našeho celku, tak to už tady dlouho nebylo! Ve zbytku první půle přišel ještě jeden únik domácího J. Pluhaře a tři nepřesná zakončení v podání hostujících hráčů a to bylo vše. Domácí hráči tak mohli v nastalé pauze střádat plány na to, jak udržet nadějné vedení a hosté zase mohli přemýšlet, jak s jejich dosavadní střeleckou mizérií vsítit minimálně tři branky během pětačtyřiceti minut.

Druhá půle byla opět ve znamení územní převahy našeho soupeře, který se však i nadále potýkal s mizernou koncovkou a i díky tomu zůstávalo skóre zápasu dlouho beze změny. Ve 47 minutě se hostující útočník prokličkoval do slibné šance, ale naše obrana dokázala v poslední chvíli jeho střelu zablokovat. O minutu později přišel centr z pravé strany a hlavička zakončujícího hráče Bečvár skončila těsně nad břevnem naší branky. Stejný průběh měly i šance z 50 a 64 minuty, další centr našeho soupeře a další nepřesné zakončení. V 65 minutě vybojoval ve středu hřiště míč důrazný Scheder a na druhé straně našel přesným pasem unikajícího J. Pluhaře, který však ve vyložené šanci tvrdou ranou branku netrefil. V 74 minutě se po dlouhé době opět vyznamenal zasahující Gráf, který včasným vyběhnutím zlikvidoval tutovou šanci našeho soupeře a unikajícího hráče vychytal. Hosté se i nadále snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale s přibývajícími minutami jejich tlak spíše slábl a v jejich hře byla vidět spousta nepřesností. Radost z druhé nuly na svém kontě ve druhém utkání však v nastaveném čase zápasu pokazil našemu brankáři zakončující Holub, který doklepl do odkryté branky střelu svého spoluhráče, kterou zasahující Gráf pouze vyrazil před sebe a naše obrana dala hostujícímu hráči až příliš prostoru k zakončení. To ovšem nebylo z daleka vše, ve třetí minutě nastavení totiž mohli Bečváry dokonce vyrovnat. Náhodný centr do nitra našeho pokutového území lízl hlavou jeden z hostujících hráčů a jeho střela se otřela o levou tyč naší branky. Domácím fanouškům tak po této šanci notně zatrnulo, ale v zápětí se již mohli naplno radovat ze třetí výhry našeho celku v okresním přeboru. Radost neskrývali ani samotní hráči, kteří vrátili svému soupeři porážku z posledního vzájemného duelu a i přesto, že soupeř byl po většinu zápasu fotbalovější si za svoji bojovnost tři body právem zasloužili. Nebovidy si tak dvěma výhrami v řadě notně napravily svoji pošramocenou pověst a ukázali tak svým soupeřům, že utkání s námi ještě automaticky nemusí znamenat zisk tří bodů.

Hodnocení trenéra: Zápas jsme odehráli výborně po taktické stránce a jsme rádi za tři body. Bečváry byly sice fotbalovější, ale jen po naše vápno. Klukům chci poděkovat za jejich výkon.

Sestava domácí: Gráf - Vatlach, Roček, Hovorka, M. Pluhařžlutá karta- Scheder, Král, Trochta, Mašekžlutá karta(85. Ryšánek (90. Hejduk)) - Dvořák, J. Pluhařžlutá karta

Sestava hosté: Nykl - Pokorný, J. Holub, Kšírl, Dědek - Čáslava (67. Kubín), Černý, O. Holub, Hampl - Kubásek (82. Uher), V. Holub

Branky: 4 min. Josef Dvořák, 34 min. Josef Dvořák - 90 min. Vítek Holub

Hráč zápasu: Viktor Gráf

Rozhodčí: Zdeněk Volf