01.03.2010 16:39

Nebovidy vstoupily do turnaje vítězně

FK Červené Pečky B - SK Nebovidy 4:5 (2:2)

V prvním utkání zimního turnaje narazili naši fotbalisté na hráče pořádajícího celku, tedy Červené Pečky. Samotné utkání nabídlo spoustu pohledných akcí na obou stranách, úctyhodných děvět branek a drama až do samotného konce. Naši, jako již tradičně nezvládli začátek zápasu a již ve 3 minutě inkasovali. Domácí mohli navýšit svůj náskok v 8 minutě, ale po pěkné kombinaci nemířil zakončující hráč přesně. O minutu později zatáhl míč po straně J. Kovalczuk a našel J. Pluhaře, který z poměrně velkého úhlu poprvé prověřil brankáře domácího celku. Stejný hráč zakončoval v 10 minutě, ale ani tentokrát se z gólu neradoval. Stejný scénář nabídly i akce ze 13 a 15 minuty utkání, J. Pluhař se probil do zakončení, ale domácí brankář své spoluhráče podržel. V 16 minutě pak musel likvidovat vyloženou šanci domácích Vácha. Zápas i nadále probíhal ve velkém tempu a ve 20 minutě hlavičkoval zcela osamocený hráč domácích jen těsně vedle. Ve 24 minutě zahrával J. Kovalczuk rohový kop a po zmatku v obraně domácího celku srovnal hlavou skóre zápasu A. Přibyl. Naši fotbalisté postupně získávali územní převahu a ve 31 minutě se po pěkném pasu od A. Přibyla ocitl ve vyložené šanci Skořepa, který ale balón netrefil přesně. O minutu později po hrubé chybě v naší rozehrávce poslal Skořepa do šance útočníka soupeře, který střelou do odkryté branky vrátil vedení domácímu celku. Skořepa mohl svoji chybu napravit ve 36 minutě, ale další šanci našeho celku zlikvidoval domácí gólman. O minutu později však bylo znovu vyrovnáno. Po rohovém kopu srovnal skóre zápasu hlavou zakončující J. Pluhař. Pět minut před koncem první půle dokonale rozebrali naši fotbalisté domácí obranu, J. Kovalczuk zatáhl míč a na křídle našel A. Přibyla, po jeho přihrávce se ocitl Skořepa zcela sám před brankou soupeře, ale jeho střelecký pokus skončil pouze na tyči domácí branky! Ve 44 minutě po rohovém kopu pak stejný hráč mířil hlavou jen těsně nad. V poslední minutě prvního poločasu našel J. Kovalczuk před brankou svého bratra, jehož takřka nechytatelnou střelu zázračně zlikvidoval domácí gólman. První půle tak skončila za nerozhodného stavu, ze kterého se podle dosud předvedené hry mohli více radovat domácí fotbalisté.

Naši fotbalisté zahájili aktivně i úvod druhého poločasu. Hned v první minutě druhé půle se ocitl v šanci Zelenka, ale zakončoval nepřesně. O tři minuty později se do zakončení probojoval Skořepa a jeho rána jen těsně minula levou tyč domácí branky. Ve 49 minutě pak vyzkoušel pozornost soupeřova brankáře střelou z dálky A. Přibyl. V 51 minutě se do zakončení prokličkoval M. Pluhař, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel. O dvě minuty později se v pokutovém území soupeře pěkně uvolnil Zelenka, ale po jasném faulu domácího obránce se k překvapení všech pokutový kop nepískal. Tento okamžik jakoby poznamenal hru našeho celku a domácí postupně vyrovnali hru. V 57 minutě musel po dlouhé době zasahovat Vácha, který o dvě minuty později jen přihlížel další obrovské šanci domácích. V 65 minutě utekl soupeřově obraně J. Pluhař, jehož střelecký pokus sice zlikvidoval vybíhající brankář, ale na hlavičku dobíhajícího M. Přibyla už byl krátký. V 68 minutě našel Skořepa v šanci J. Kovalczuka, ale ten v tísni zakončoval nepřesně. Prakticky z protiútoku mohli domácí vyrovnat, ale i jim scházela v koncovce přesnost. V 77 minutě uvolnil Skořepa na pravé straně zabíhajícího J. Pluhaře, brankář domácích netakticky vyběhl a po nahrávce J. Pluhaře zakončoval do prázdné branky J. Kovalczuk. Zdálo se, že o výsledku zápasu je již rozhodnuto, ale opak byl pravdou. Za pouhé dvě minuty vstřelili domácí fotbalisté kontaktní gól a to ještě nemělo být zdaleka vše. Zbytek zápasu již ovlivňoval silný vítr, který komplikoval hru na obou stranách. Čtyři minuty před koncem zápasu zahrávali domácí fotbalisté standardní situaci, kterou po nacvičeném signálu proměnili ve vyrovnávací gól. To byla studená sprcha pro náš celek, nicméně zápas ještě stále nebyl u konce. V 90 minutě přišla standardní situace i na druhé straně, V. Kovalczuk poslal míč do pokutového území soupeře a po několika odrazech rozhodl zápas efektivními nůžkami Skořepa, který tak dal zapomenout na své předchozí nezdary. Naši fotbalisté tak vstoupili do zimního turnaje cenným vítězstvím nad pořádajícím celkem a je třeba říci, že vítězství je vzhledem k předvedené hře obou mužstev zcela zasloužené. V dalším kole nás čeká neméně obtížný soupeř a nechme se tedy překvapit, jak zvládnou naši fotbalisté těžký duel proti účastníku okresního přeboru.

Sestava: Vácha - Stehlík, M. Přibyl, M. Pluhař, A. Přibylžlutá karta - V. Kovalczuk (Miška), Skořepa, Král,
J. Kovalczuk (Ryšánek) - Zelenka, J. Pluhař

Branky: 24 min. Adam Přibyl, 37 min. Jiří Pluhař, 65 min. Matěj Přibyl, 77 min. Jan Kovalczuk,