10.05.2011 19:59

Nebovidy zachránily ztracený zápas

SK Nebovidy - S.K. Břežany II 3:3 (0:2)

Břežany IIPo výprasku v minulém kole měli naši fotbalisté co napravovat. Los dvacátého kola okresního přeboru jim k tomu navíc nabídl přijatelného soupeře. Doslova v komorní atmosféře přivítalo naše mužstvo Břežany II. Fanoušci zřejmě usoudili, že souboj naší hokejové reprezentace s ruskou sbornou nabídne zajímavější podívanou, než vesnická čutaná v níž již našemu celku prakticky stejně o nic nejde. Opak byl ale pravdou, zápas nabídl zajímavou zápletku, spoustu branek a pěstní souboje, za které by se nemusel stydět ani ruský bohatýr Arťuchin. Hostující celek rozhodně nepřicestoval v nejsilnějším složení a zejména obranná čtveřice dávala našemu celku výrazné šance na úspěch. Ovšem domácí trenér hozenou rukavici nezvedl a útočné duo dle jeho představ soupeřovi zadáky prakticky vůbec neohrozilo. Hra na dva hráče v útoku, ještě neznamená hru na dva útočníky a J. Pluhař byl opět vystaven při své útočné snaze drtivé převaze svých soupeřů bez jakékoliv podpory svých spoluhráčů. První půle tak byla z naší strany doslova tragédie. Nicméně zejména standardní situace v podání našeho celku dělali soupeři nemalé problémy a jen s velkou dávkou štěstí dokázal tyto okamžiky přestát bez inkasované branky. Již ve 3 minutě hlavičkoval po rohovém kopu zcela nepokrytý M. Pluhař v obrovské šanci pouze mimo tři tyče hostující branky. O dvě minuty později zkoušel štěstí střelou z dálky zakončující Skořepa, ale jeho pokus byl hodně nepřesný. Ve 12 minutě zakončoval stejný hráč po rohovém kopu hlavou a hostující brankář vyrazil jeho střelu se štěstím na další roh ve prospěch našeho celku. Za zmínku stojí i výkon hlavního arbitra, který opět ukázal, že není rozhodčí, jako rozhodčí a pro tuto funkci jsou rozhodně potřeba předchozí zkušenosti a trocha profesionálního přístupu. Pan Horáček ovšem coby hlavní arbitr naprosto selhal a jeho zoufalý výkon se mu v průběhu zápasu vrátil jako bumerang. Prvního přešlapu se dopustil již v 18 minutě, kdy doslova daroval soupeři možnost zahrávat volný přímý kop po naprosto čistém zákroku tělem zasahujícího Schedera. Hostující Pikner následně dokonale vymetl pravý kout domácí branky a poslal svůj celek do vedení. Nádherná branka, která se často nevidí ani ve vyšších patrech naší fotbalové scény. Sudí i nadále pokračoval v trendu kouskování hry po odpískání prakticky jakéhokoliv pádu některého z fotbalistů a rozmíšky mezi jednotlivými hráči alibisticky přehlížel. Ve 22 minutě potom přišlo tragické nedorozumění naší obrany, osamocený Hladík nabídnutou šancí nepohrdl a poslal soupeře do dvougólového trháku. Další laciná branka vyhoupla do sedla doposud spíše pasivní Břežany a zdálo se, že nás čeká další příděl. Ve 26 minutě přišel nacvičený signál Břežan po rohovém kopu, naštěstí nabíhající hráč zakončoval vysoko nad naší branku. Ve 31 minutě se po další standardní situaci dostal k zakončení Skořepa a hlavou opět zaměstnal brankáře našeho soupeře. Stejný scénář měla i šance ze 36 minuty zápasu, M. Pluhař našel ve vápně zakončujícího J. Pluhaře, který hlavou mířil opět do prostoru, kde byl připraven zasahující Táborský. To bylo z první půle vše, ale to podstatné mělo teprve přijít.

Druhá půle začala obrovskou šancí domácího Pecky, jehož střelu však zasahující brankář vytěsnil na břevno svojí branky. V 51 minutě si vybral slabší chvilku domácí brankář, který si srazil střelu hostujícího Svobody z poměrně uctivé vzdálenosti do vlastní sítě a zdálo se, že o osudu zápasu je předem rozhodnuto. Trenér zřejmě definitivně pochopil, že soupeř si asi branku sám nevstřelí a poslal na hřiště nového hráče, který svým příchodem konečně oživil hru dopředu. V 54 minutě si naběhl na roh střídajícího Mišky zakončující Scheder, jehož hlavičkový pokus hasil na brankové čáře jeden ze soupeřových obránců. O dvě minuty později přišla nechutná chvilka, pro kterou se rozhodně nevyplatí chodit na fotbal. Nesmyslná tolerance hlavního arbitra, který včas nedokázal zkrotit emoce jednotlivých hráčů a už po první diskusi s jeho osobou je neposlal do sprch vyústila v hromadnou bitku několika hráčů, ve které nebyla nouze i o zákroky patřící spíše do kategorie bojových sportů, než na fotbalový trávník. Možná jen škoda, že jednu nechytil i hlavní strůjce této situace, který se zachoval alibisticky i při následném udílení trestů, kdy pouhé dvě červené karty rozhodně neodpovídaly předchozímu běsnění některých hráčů. Tento moment však paradoxně pomohl domácím hráčům, kteří v deseti lidech svého soupeře začali doslova drtit. V 62 minutě přišla první pohledná kombinace na jejímž konci stál zakončující Vatlach, který však ještě nemířil přesně. O minutu později po centru Ročka však Skořepa hlavou poprvé rozvlnil síť hostující branky a snížil tak náskok soupeře. V 65 minutě si na další roh Mišky naběhl Scheder, který v obrovské šanci mířil hlavou jen těsně nad branku Břežan. V 71 minutě zkoušel štěstí i v sedě zakončující J. Pluhař, ale brankář hostí se tentokrát zaskočit nenechal. V 77 minutě musel na druhé straně likvidovat šanci hostí zasahující Gráf, který vyrazil nepříjemnou střelu na roh. Deset minut před koncem zápasu našel Roček ve vápně J. Pluhaře, který v jasném postavení mimo hru sklepl míč pro zakončujícího Pecku a ten už pouze uklidil míč do zcela odkryté branky a snížil tak na rozdíl jediného gólu. Tentokrát se tedy mohlo cítit poškozeno i mužstvo soupeře, které ovšem tuto situaci ani nezaregistrovalo, nebo v lepším případě se na rozdíl od některých hráčů našeho celku soustředí na hru a distancuje se od zbytečných debat, které ve výsledku nemají stejně žádný efekt. O tři minuty později už mohlo být vyrovnáno, na přetažený centr si naběhl Pecka, ale jeho zakončení tentokráte postrádalo důraz. V 86 minutě však zatáhl míč středem hřiště Scheder, který předložil ideální pas nabíhajícímu J. Pluhařovi a ten prostřelil vybíhajícího brankáře a srovnal skóre zápasu. Naši fotbalisté však ani po této brance nepolevili a ani s remízou se zřejmě nechtěli spokojit, což se jim málem stalo osudným. Dvě minuty před koncem zápasu mohl dokonat senzační obrat zakončující Miška, jehož střele na zadní tyč však scházelo několik centimetrů. V nastaveném čase naopak mohly získat vedení zpět na svou stranu hostující Břežany, kterým se určitě zákrok na unikajícího hráče zdál penaltový, ale pan Horáček se zřejmě obával nastalé situace, která by přišla, kdyby do píšťalky skutečně foukl a jen tak podtrhl svůj zoufalý výkon. Naši fotbalisté tak vůbec poprvé dokázali v okresním přeboru vsítit více jak dvě branky v jediném utkání a v jarní části se ziskem sedmi bodů dokonce nefigurují na poslední příčce. Břežany si naopak tímto výsledkem zkomplikovali boj o záchranu a bude ještě velmi zajímavé, který z celků nakonec doplní naše mužstvo a minimálně na rok se rozloučí s okresní soutěží.

Hodnocení trenéra: Zápas dvou odlišných poločasů. První se nám vůbec nepovedl a ani brankář nás tentokrát nepodržel. Ve druhém jsme začali hrát na tři útočníky a soupeře jsme začali přehrávat. Kluků si vážím za to, že to nezabalili ani za stavu 0:3.

Sestava domácí: Gráf - Vatlach (77. Trochta), Roček, M. Pluhařčervená karta, Hovorka - Králžlutá karta, Skořepa, Schederžlutá karta, Pecka - Mašek (52. Miška), J. Pluhař

Sestava hosté: Táborský - Hubáček (83. Ernest), Svoboda, Kolář, Trejbal - Musílek, M. Pikner, Mišák, Karban - Hladíkčervená karta, Jedlička (88. V. Pikner)

Branky: 63 min. Petr Skořepa, 80 min. Jiří Pecka, 86 min. Jiří Pluhař - 18 min. Michal Pikner,      22 min. Hladík, 51 min. Svoboda

Hráč zápasu: Radek Roček

Rozhodčí: Václav Horáček